niedziela, 14 czerwca 2015

The seasons die out one by one [10-12]


Dzisiejszy post postanowiłam w pełni poświęcić jednej tematyce. Wybrałam anime Tokyo Ghoul.
Nie wiem dokładnie, dlaczego wybrałam właśnie historię ghouli, ale anime bardzo polecam. Tylko nie oglądajcie drugiego sezonu, bo ma dużo niespójności z mangą.

Przygotowałam na dzisiaj dwa nagłówki oraz szablon, dlatego nie będę się rozwodzić, tylko od razu przejdę do pokazania wam prac. .w.

10
Nagłówek jest dość mroczny. Nie tak bardzo, jak jego jaśniejsza wersja, którą znajdziecie na dole. Podbił jednak moje serduszko twarzą Kanekiego, która wygląda na prawdziwie szaloną.
 11

Tutaj jaśniejsza wersja, na której dobrze widać, że Kaneki płonie. I to dosłownie płonie, ponieważ dodałam trochę ognia. Tak, Kranie, tylko troszeczkę, wmawiaj to sobie dalej... 

12
podgląd/pobierz

Szablon został poprawiony.

Atutem tego szablonu jest nagłówek i prostota. Ciemne litery na jasnozielonym tle dają komfort czytania.
Brak awatarów przy komentarzach nie jest błędem, a specjalnym zabiegiem.
Szablon nie ma wklejonego kodu na akapity

***

Cóż, ode mnie to tyle na dzisiaj! Szkoda, że nie dostałam żadnego zamówienia. :ccc Cóż, może teraz ktoś się zgłosi. 

<3

30 komentarzy:

 1. Popsuty Kranie,
  Szablon, który został dodany jest bardzo dziwnie podobny do tego z bloga porzeczkowysmakyaoi.blogspot.com. To naprawdę dziwne, że szablon CLD wygląda identycznie, jak Twój. Nie, ona go nie ukradła, ale stworzyła wcześniej.
  Kradzież? Tak, uważam to za kradzież i brak szacunku do autora szablonu.
  Hanamiya.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli podobieństwo jest kradzieżą? Kradzieżą byłoby, gdybym jakimś cudem skopiowała cały kod css/html, nie wiem, jakich kodów używano do jego stworzenia, a potem wkleiła u siebie.
   Jeśli jednak podobieństwo jest kradzieżą, poprawię go, by nie przypominał szablonu z porzeczkowego smaku yaoi.

   Usuń
  2. Wiesz, i sama forma nagłówka, i sposób w jaki został połączony z szablonem, ogólny wygląd szablonu, to wszystko jest właściwie identyczne. Nietrudno dostosować kod, pod coś, co się widziało wcześniej. Nie będę ukrywać, że bardzo mi się nie podoba to, co tu zobaczyłam.

   Usuń
  3. W porządku, rozumiem. Usunęłam link do szablonu i zmodyfikuję jego układ oraz wygląd niektórych elementów, wtedy powinno być już chyba dobrze.

   Usuń
  4. Nie jestem osobą, która kłóci się w wesołym anonimie i pod pseudonimem. Jednak uważam, drogi Popsuty Kranie, że powinnaś publicznie przeprosić CLD i usunąć szablon. Ze względu na moje prywatne znajomości z Clair, wiem, że ona stworzyła swój szablon jako pierwszy, bo sporo się mi naklęła.
   Sądzę, że nie tylko ja, ale i ona, jak i inni uczciwi i poinformowani tutaj czytelnicy, byliby spokojniejsi i wdzięczni, za okazanie szacunku twórczyni oryginału

   Eio

   Usuń
  5. Wcześniejszy szablon został usunięty z deviantARTu. Zmodyfikowana wersja (przepraszam, ale nie uważam, by podobieństwo nagłówków również było "kradzieżą", gdyż wtedy większość nagłówków byłoby skradzionych, gdyż różnią się jedynie zdjęciami i stockami) została podlinkowana. Przeprosiny również zostały dopisane.

   Usuń
  6. Wiecie, że wasze argumenty nie są logiczne? Gdyby każdy autor powieści o czarodziejach miał płacić i przepraszać J.K. Rowling za kradzież, dzisiaj bylibyśmy ubożsi o wiele wspaniałych tytułów. Gdyby zespoły, które wychowały się na twórczości Metalliki czy Scorpionsów, nie "skopiowały" pewnych elementów tej muzyki i nie rozwinęły ich, dzisiaj nie istniałyby żadne świetne rockowe czy metalowe zespoły muzyczne na świecie.
   Podobieństwo to nie kradzież. A kazanie komuś przepraszać na forum publicznym za pracę, którą, jakby nie patrzeć, wykonał sam, jest śmiechu warte. Wy, którzy piszecie yaoi i łączycie postacie z anime czy mangi w pary, także powinniście przeprosić twórców za waszą kradzież, bo robicie dokładnie to samo. Prościej znaleźć drzazgę w cudzym oku, niż belkę we własnym, prawda?
   Popsuty Kranie, nie przepraszaj, bo nie masz za co. Wykonałaś swoją pracę, a nie ukradłaś z czyjegoś bloga kod. I to tyle w tej sprawie.
   P.S. Jak chcecie, to hejtujcie mój komentarz, oczywiście, jak znajdziecie odpowiedni argument, w co, szczerze mówiąc, wątpię.

   Usuń
  7. Wybacz, ale się z Tobą nie zgodzę. Po pierwsze Rowling nie była pierwszą osobą piszącą o czarodziejach (choć to nie ma związku). Po drugie nie mówimy tu o klasycznym zamkniętym szablonie, których wiele, ale o czymś oryginalnym. Tamten szablony nie był podobny, był identyczny. To tak jakbyś powiedziała, że skopiowanie czyjegoś tekstu i zamienienie imion na własne wcale nie jest plagiatem. Poza tym Kran przyznała się do zerżnięcia. Wiec wybacz, ale to Twoje argumenty nie mają oparcia.

   Usuń
  8. Nie chcę, aby komentarz został odebrany, że jestem po stronie Kranu lub po stronie CLD, to chcę od razu zaznaczyć. Powiem po prostu, co na ten temat myślę.
   Przyznam, że Popsuty Kran ma podobny szablon do Twojego CLD, jednak jest bardzo dużo ludzi na świecie i na pewno któryś z nich będzie miał bardzo podobny szablon do drugiego.
   Poza tym Kran musiała przeprosić, bo inaczej nie miałaby życia, nawet jeśli nie widziała go wcześniej. Czemu od razu zarzucacie jej kłamstwo?
   Przeprosiła i temat powinien być zamknięty ;). Nie roztrząsajcie już tak tego. Rozumiem, że CLD jesteś urażona, ale jest masa blogów graficznych, które mają podobne układy i jakoś nie robią z tego wielkiej sprawy.

   Usuń
  9. Oj, dobra, było, nie było, zmieniłam i jest okay. Nie roztrząsajmy już tego, bo wyjdzie gównoburza, kłótnie, spiny, łatever. Wyjdzie z tego większa drama niż z Atorem.
   Pokój, szczęście, spokój, ład i harmonia.

   Usuń
  10. Widzisz, Calliste, tu jest taka sprawa, że jesteśmy z Kranem na jednej grupie na fejsie, na którego niecałe dwa dni temu wrzucałam posta, w którym mówiłam o zmianie szablonu, więc co do tego wcześniejszego niewidzenia, kiedy szablon Kranu pojawił się tuż po moim, jest raczej sporna.
   Ale ok, szablon został zmieniony, sprawa zamknięta.

   Usuń
  11. Drogie dzieci, jak już chcemy dojść do początków wszelkich szablonów, to honory należą się tym, którzy WYMYŚLILI coś takiego jak szablon xD
   CLD jak chcesz - pisz do nich, że skopiowałaś ich kody. Jestem pewna, że takich maili dostają tysiące... Ale droga wolna, niech się ludzie poużalają nad biednymi, okradzionymi z wszelkiej godności ludźmi, a co! Kran przyznała się do zerżnięcia, bo powstałoby dokładnie to, co właśnie powstało - GUFNOBURZA (nawet nie gówoburza, bo ta dyskusja nie zasługuje na to miano...)
   I dla Twojej informacji, ja również jestem z Kranem na jednej grupie, a Twoje zarzuty sprawiły jej przykrość. jeśli ktoś powinien tu kogoś przepraszać, to ta osoba, która zarzuciła Lisce kradzież.

   Usuń
  12. Przepraszam bardzo, ale kody są ogólno dostępne. Istnieje coś takiego jak teoria CSS, podstawowe informacje co do tworzenia szablonów są na każdym projektancie na każdym blogu. Wiec jeśli ktoś to tam umieścił, to przykro mi, ale Twoje mówienie o kradzieży nie ma oparcia.
   Mi przykrość sprawiło zobaczenie identycznego jak mój szablonu dwa dni po tym jak go opublikowałam. Wiesz, włożyłam w niego masę pracy i czasu, wersji było wiele, więc chyba rozumiesz, że gdy zobaczyłam niemalże odbicie lustrzane swojej pracy, to mnie to zabolało.
   Odnosząc się jeszcze do Twojej wypowiedzi o yaoi - po pierwsze nie każde yaoi to ff. Po drugie ff yaoi jest złe, a normalne ff już nie? Po trzecie ff jak sama nazwa wskazuje to opowiadanie stworzone w oparciu o kanon, PRZEKSZTAŁCONE przez autora. Wykorzystuje postacie z serii, ale wyraźnie mówi z jakiej serii etc., dodatkowo istnieje jako osobny rodzaj opowiadań. Jeśli naprawdę nie widzisz różnicy między ff a plagiatem, to nie mamy o czym rozmawiać.

   Usuń
  13. Jeśli naprawdę nie widzisz różnicy w zachowywaniu się jak rozkapryszone dziecko, a dorosła osoba, to nie mamy o czym rozmawiać.
   Szablon to szablon. Stworzyłaś go - super. Ktoś stworzył podobny - też fajnie. Ale oskarżanie kogoś o plagiat? Daj spokój, to Internet - tutaj wszystko jest plagiatem czegoś.
   I nie czepiam się yaoi jako yaoi. Jak dla mnie, każde ff jest pozbawione tego czegoś, czego szukam w opowiadaniach.
   Jeśli wolisz nazywać zaistniałą sytuację plagiatem - droga wolna. Tylko pamiętaj, że kiedyś może się to odbić na Tobie.
   P.S. Piszesz opowiadanie? Nie zaczyna się zdania od "Mi" xD Poprawnie powinno być "Mnie"... Ale nie złość się na mnie. Złość piękności szkodzi xD A Kran ma już tę dyskusję w d... xD Więc lepiej ją skończmy, zanim przejdziemy obie do rękoczynów... :P

   Usuń
  14. Droga Amnesio, droga CLD!

   Czytając wasze pouczające komentarze (nie obyło się bez wylewu łez, oczywiście ze śmiechu) doszedłem do jednej niegroźnej konkluzji...

   Mianowicie, skoro jest fanfiction i ludzie tworzą opowiadania, fanarty na podstawie kanonu innych dzieł, to czemu by nie robić fanszablon xD. Wychodziłoby na to, że Kran jest fanem CLD :D

   CLD zostanie mile połechtana i nikt nie musi niepotrzebnie podnosić sobie ciśnienia :)

   Pozdrawiam,

   Klemens

   Usuń
  15. Muahahahaa... Tylko lepiej niech jej więcej aż tak nie łechce, bo jeszcze Kranika pozwie o napaść seksualną xD

   Usuń
  16. Rozkapryszone dziecko? I vice versa, Am.
   Wiem, że nie, ale te komentarze pisałam w trakcie Orange Warsaw Festiwal, wiec to nie jedyny błąd w nich xd

   Usuń
  17. Orange Warsaw Festiwal? Fajnie. Ja w tym roku tylko zaliczam Open'era i koncert Foo Fighters w Krakowie <3

   Usuń
  18. Mmm... Było tak zajebiście *wciąż orgazmi na wspomnienie głosu Matta na żywo*
   Po staniu przy samych barierkach na Bastille, Incubusie, a już zwłaszcza na Muse, gdzie zrobiła się przy barierkach istna ściana śmierci z koncertów death metalowych, czuję się odchudzona o pięć rozmiarów xd Ale warto było, całe życie czekałam, żeby zobaczyć Muse na żywo (z tak bliska xd)! *rozpływa się*

   Usuń
  19. Ah, okej, ja mam przepraszać Kran za to, że zauważyłam, że kradnie?
   Szczyt głupoty, poważnie!
   Ojeju, wielka przykrość. Nawet nie wiesz, Amnesio, jak to CLD sprawiło przykrość, że ktoś skopiował szablon, który on robiło bardzo długo.

   Widać, że nie macie żadnego szacunku do czyjejś pracy i poświęcenia. Cóż, szkoda.

   Usuń
  20. Hanamiya, zawsze mogłaś napisać do Krana na priv, a nie rozpoczynać tę całą aferę. I zdaje się, że Kran przeprosiła, więc przestań roztrząsać. I jak sama Liska twierdzi, CLD to fajna babka i bardzo miło się z nią rozmawia, więc myślę, że czas schować pazurki i założyć kaganiec (i tu mam na myśli również siebie), i dać już spokój tej dyskusji.
   CLD - zazdroszczę, że widziałaś Muse na żywo. Ja bym chciała na żywo zobaczyć Three Days Grace, ale wątpię, by moje marzenie się spełniło :(

   Usuń
  21. Bardzo żałuję piątku, bo Three Days Grace właśnie i Papa Roach, ale niestety nie mogłam wtedy przyjść. Gdyby tylko grali innego dnia... Najpiękniej to by było, gdyby w niedzielę takie ustawienie zrobili - Bastille, Incubus, Papa Roach, Three Days Grace i Muse. Byłabym w niebie. No ale wiadomo, że jeśli mają tylko kilka dobrych zespołów, to muszą je rozłożyć na kilka dni, bo karnety na całość by się im nie sprzedały.

   Usuń
  22. Na priv?
   Chyba ktoś powinien wiedzieć, że jakaś osoba kradnie jego prace, no proszę cię!
   Zbytnią ją bronisz, Amnesio. AŻ ZBYTNIO,

   No cóż, kończę.
   Szkoda, że niektórzy ludzie nie zrozumieją pewnych rzeczy (tak, mam na myśli ciebie).
   KONIEC "AFERY".

   Usuń
 2. Hej :)
  Chciałabym złożyć zamówienie od Calliste.
  Czytałam, że nie lubisz "Zmierzchu" ale mam nadzieje, że nie będą Ci przeszkadzać aktorzy z "Pamiętników wampirów"? :D

  - Adres bloga: http://never-let-me-go-by-isa.blogspot.com/
  - Koncepcja: chciałabym aby był przejrzysty, na środku nagłówka ma być Ian Somerhalder, Nina Dobrev i Paul Wesley. Utrzymany w barwach brązu i kremowego. Środkowa kolumna niech będzie troszkę szersza, a te po boku węższe. Chciałabym aby był raczej tajemniczy, "magiczny".
  - Zdjęcia: możesz wybrać spośród tych, a jeżeli nie będą odpowiednie, zdaję się na Ciebie :)
  * http://s3.favim.com/orig/46/damon-elena-ian-somerhalder-nina-dobrev-stefan-Favim.com-419224.jpg
  * http://stuffpoint.com/the-vampire-diaries/image/292685/stefan-elena-and-damon-wallpaper/
  - Mail: isabellapl148@gmail.com
  - Cytat: Never let me go - to jest tytuł bloga. a cytat to: The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it.
  - Inne uwagi: chciałabym aby napisy miały ładną czcionkę, ozdobną.
  - Hasło: efekt modyla
  Jeśli zgodzisz się na wykonanie szablony, to proszę, odezwij się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda z Nas zamówienia przyjmuje pod swoim najnowszym postem :).
   Jeżeli bardzo Ci zależy, abym wykonała Twoje zamówienie, to spróbuj następnym razem lub zgłoś się do Popustego Kranu :)
   Pozdrawiam.
   Calliste

   Usuń
  2. To poczekam na Twoją notkę :)

   Usuń
 3. Sygnatura z gifem bardzo mi się podoba, jednak dodałabym coś z lewej strony, aby zapełnić pustą przestrzeń :)
  Zupełnie nie podobają mi się nagłówki... Jakoś kolorystyka do mnie nie przemawia i te postacie niestety również nie :/. Nie widać także cytatu... Powinien być bardziej czytelny. Sama robisz koloryzacje?
  Kawałek nagłówka w szablonie wygląda niesamowicie, jednak na razie nie mogę zobaczyć całej wersji -,-. No cóż trochę sobie poczekam...

  Nie przerażaj się moją krytyką, tylko jeszcze bardziej weź się do roboty! :) Wiem po sobie, że krytyka daje ogromnego kopa do pracy.
  Pozdrawiam,
  Calliste

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po lewej stronie mamy Toukę, po prawej Rizę, na środku Kanekiego, więc nie uważam, by była tam dziura. O.o
   Nagłówki nie muszą podobać się każdemu i doskonale to rozumiem. xD Nie używam koloryzacji. W ciemniejszej wersji po prostu odjęłam zdublowaną czerwień z oddzielonych kolorów RGB.
   Szablon jest już poprawiony i udostępniony.

   Spokojnie, żadne słowa krytyki mi niestraszne, rzadko kiedy przejmuję się czyimiś słowami. .w.
   Robota. ;-; Ach, jak ja nie lubię pracować. xD

   Usuń
 4. Hej, hej Popsuty Kranie (fajna nazwa swoją drogą), widzę, że bardzo chciałabyś mieć zamówienie, a ja zauważyłam anime więc stwierdziłam, że się do Ciebie zgłoszę z prośbą o wykonanie szablonu ^u^ Mam nadzieję, że się zgodzisz :)
  Adres bloga: http://be--as--one.blogspot.com/
  Koncepcja: Chciałabym, aby szablon był dość wesoły i w ciepłych, ale nie jaskrawych barwach ^u^ Prosiłabym też, żeby nie był zbyt pusty, tylko jakoś tak zapełniony, ale nie przepełniony (bosz co ja gadam -.-) Mam nadzieję, że ktoś to zrozumie xD
  Zdjęcia: Tutaj to w sumie dam Ci galerię z mojego bloga
  http://be--as--one.blogspot.com/p/galeria.html
  Fajnie by było, gdyby w szablonie była główna bohaterka, czyli ta z brązowymi włosami n_n
  Mail: p.lubaszewska@wp.pl
  Cytat: Uśmiech jest najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotu, nawet jeśli jest fałszywy
  Może jest troszku przydługi więc jak nie będzie pasował do szablonu, to aż tak mi na nim nie zależy.
  Inne uwagi: brak ^u^
  Hasło: efekt motyla
  Liczę, że moje zamówienie jest okej i przyjmiesz je :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, ktoś coś zamówił! xD Zamówienie przyjmuję. <3

   Usuń